امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:42:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گفتگو با سرپرست و کاپیتان تیم فوتبال میثاق درچه؛

دوشنبه, 09 اردیبهشت 1392 ساعت 11:18 کدخبر :5482
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
امیدواریم تبعیض ها پایان یابد

بالاخره میثاق درچه قهرمانی مسابقات قهرمانی لیگ برتر فوتسال اصفهان آسیا ویژن را از آن خود کرد. این تیم که توسط بخش خصوصی اداره می شود با اقتدار برسکوی نخست تکیه زد ودر عرض کمتر از6 ماه پس از قهرمانی در جام رمضان افتخار دیگری را برای فوتسال درچه رقم زد. به همین بهانه گفتگویی با حمید سلیمانی کاپیتان و محمود اسحاقیان سرپرست تیم ترتیب دادیم که در این گفتگو سلیمانی رئیس هیئت فوتبال درچه نیز ما راهمراهی کردند.

 

- از پیشینه باشگاه تا رسیدن به قهرمانی بگوئید.
اسحاقیان: بنده 7 سال مسئول تربیت بدنی بسیج بودم. بعد از هفت سال هم یک تیم فوتسال راه انداختیم و بعد به عنوان تیم مقاومت درچه فعال بودیم و بعد به دلایلی رفتیم با مقاومت اصفهان کار کردیم. چون من همیشه روحیه ام این بود که زیر نظر سپاه و بسیج کار بکنم. انگیزه ام هم این بود که وقتی بچه ای می آید کار می کند وقتی بداند سپاه و بسیج است باید خیلی چیزها را رعایت کند. یک سال هم آن جا کار کردیم و امسال تیم را به نام میثاق ثبت کردیم. سه سال است با هزینه  شخصی خودم در مسابقات شرکت می کنم. الان تیم ما در آسیاویژن است. سال اول در کسب اهدافی که داشتیم موفق نبودیم، بعد با آقای صمدی صحبت کردیم و به نظر من بسیجی وار آمد ایستاد. دو سه تا بازی هم خوب نتیجه گرفتیم ولی بعد فیروز صفه به او پیشنهاد داد و رفت. امسال دوباره یک برنامه ریزی با خود حسین صمدی انجام دادیم و الحمدا... توانستیم اولین قهرمانی سالن پیروزی را کسب کنیم. جالب است بدانید که تیمی را که ما بردیم فولاد ماهانی بود که در دسته یک کشور بود. قرار شد تیم در شورای اداری دعوت شود و بعد هم گفتند که در یک جلسه دعوتتان می کنیم و بعد هم به حضور در سالن و اهدای جوایز ختم شد! ما بیش از این ها از آقای فرماندار انتظار داشتیم. در درچه ما سه چهار تا پشتوانه داشتیم آقای انصاری، آقای جزینی و آقای سلیمانی. حالا فکر می کنند این ها به ما کمک مالی کردند، نه! بعضی مواقع که دلسرد می شدم و می خواستم کنار بکشم آقای جزینی به من روحیه می داد! و رایزنی می کرد. آقای سلیمانی هم کاری از دستش  بر می آمد انجام داد. تیم یک شبه قهرمان نمی شود. اگر آقای محمدی می گوید درچه زیر نظر ماست و باید سیاست های ما را اجرا کند چرا نیامد به ما کمک کند؟ آقای راشدفر که مشاور جوان  فرماندار است چرا بازی آخر در درچه را لغو می  کند به بهانه عدم امنیت در صورتی که بازی بدون تماشاگر بود؟
امسال  10 تا تیم در لیگ بودند که چون فولاد ماهان و فیروز صفه تیم هایشان را کنسل کردند از دسته دو آمدند در لیگ. یعنی همه تیم ها کار کرده آمده بودند. 18 تا بازی انجام دادیم و 13 برد داشتیم دو تا باخت سه تا مساوی. دومین تیمی هستیم که کمترین گل خورده داشته است و با 42 امتیاز قهرمان شدیم.

 

- چند سال است در تیم بازی می کنی و سطح بازی ها را چگونه دیدی؟
حمید سلیمانی: ما سه سال است که داریم تمرین می کنیم تا به این جا رسیدیم. خیلی سختی کشیدیم. حتی وسط راه خود من نبودم. دو سه تا از بازیکنان را به گیتی پسند دادیم. دو نفر به کیان رفتند، دو نفر به شاهین شهر ولی باز هم بازی کردیم. بچه ها وقتی برمی گشتند می گفتند تیم که این رفاقت ها را دارد می تواند در کشور مقام  بیاورد.

 

- تیم تان از دسته اول به لیگ برتر صعود کرد؟
اسحاقیان: نه، ما در شهرستان ها قهرمان شدیم آمدیم آسیاویژن. سال اول که دسته یک بودیم تیم  افتاد. راستش من سه سال پیش دنبال حسین صمدی بودم که یک سری سنگ اندازی هایی شد.

 

- با این قهرمانی در چه مسابقاتی می توانید شرکت کنید؟
اسحاقیان: زیرگروه کشور بعد دسته دو و بعد دسته یک و بعد لیگ برتر. درچه نسبت به خمینی شهر واقعا سطح مالی پایین تری دارد کسی داشتیم که از خمینی شهر زنگ زد که سهمیه ما را بخرد به خاطر بی پولی مان. مسؤولان فقط به حرف می گویند که کمک می کنند. ما پتانسیل اش را داریم. خمینی شهر هم که شهر سنگ است. باید یک تیم از درچه یا خمینی شهر بدهیم در دسته دو یا دسته یک.

 

- یک باشگاه چقدر در زیرگروه هزینه دارد؟
اسحاقیان: حدود 40 میلیون تومان. من با چند تا اسپانسر صحبت کردم. در تدارکم که سهمیه دسته دو را بگیرم. اول یک برآورد هزینه بهش دادیم حدود 130 الی 140 میلیون تومان که گفته زیاد است. من و حسین آقا نشسته ایم و هی سر و تهش را زده ایم رسیده است به 80 میلیون. بچه ها می گویند ما تمرین می کنیم و حقوق هم نمی خواهیم.
سلیمانی: زیرگروهش مسأله نیست! چون بازی ها مجتمع برگزار می شود. بچه ها اگر هم بروند باز هم به تمرینات تیم خودمان بر می  گردند. ما می گوییم آنهایی که از نظر مالی ضعیف هستند یک چیزی  بهشان بدهید ما چیزی نمی خواهیم. شاهین شهر سه سال است می خواسته یک دسته دو بگیرد نتوانسته است. محمد مثالی بازیکن کمی نیست ولی از شاهین شهر می آید این جا تمرین. پسر ساکت می گوید رفاقت در این تیم را هیچ جا ندیده ام.

 

- امسال چقدر هزینه کردید؟
اسحاقیان: حدود 17 میلیون تومان.

 

- هیچکس به شما کمک  نکرد ؟
اسحاقیان: حتی یک  ریال! هزینه لباس را هم به ما نداده اند. شهردار گفته می دهیم. شورا باید تصویب کند، نکرد و با این قضایا هم دیگر نمی دهند. ما امسال در مزایده سالن احمدآباد شرکت کردیم و نفر اول شدم و سالن را در اختیار  ما گذاشتند.

- شما شغلتان چیست که 17 میلیون تومان هزینه کردید؟
اسحاقیان: من هم واقعا به مشکل  خورده ام. من لوازم التحریر فروشی دارم. شاید سهمیه را بفروشم به پالایشگاه. خدا شاهد است اول فصل گفت بیا تیم را به نام پالایشگاه شرکت کن و تمام امکانات را هم  فراهم می کنم ولی به خاطر این که بایستم در شهرم کار کنم زیر بار نرفتم.

 

- چقدر می خرند سهمیه را؟
سلیمانی: هزینه ای که کرده است را می تواند بگیرد. بفروشد دیگر تمام است! همه می روند تیم های دیگر.

 

- چند تا از بازیکنان درچه ای هستند؟
سلیمانی: 6 نفر.

- در این مدتی زمانی که  کار کردید هیات فوتبال خمینی شهر به شما کمک نکرد؟
اصلا! هیات فوتبال خمینی شهر خودش در این لیگ رقیب ما بود.

- در جوابیه ای که آقای راشدفر برای ما نوشته بود گفته بود چرا نمی گویید تیم میثاق درچه که از خمینی شهر است در مسابقات شرکت کرده است!
آقای راشدفر خودش سرپرست تیم هیات فوتبالش است خودش دستور داد بازی آخر از زمین بیرون بروند. دید تیم اول شده است دوازده نفر بازیکن اینجا آماده اند از تیم ایشان 5 نفر بیشتر نیامده بودند با یک نفر تماس گرفت و گفت بروند رختکن.

- بازی 3- 0 شد؟
زدند 3-0 ولی هنوز نشده است! نیروی انتظامی 5 و 11 دقیقه رسید اینجا و گرنه 3-0 قطعی بود.


- چه برنامه ای برای آینده دارید؟
اسحاقیان: تلاشمان این بوده است که یک اسپانسر خوب برای تیم بگیریم. با یکی دو نفر صحبت کرده ایم که اگر  بشود می خواهیم سهمیه دسته دو بگیریم.

 

- حرف آخر؟
از شما که بدون تبعیض ورزش درچه را رسانه ای می کنید ممنونیم و امیدواریم این اختلافات و تبعیضات پایان یابد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید