امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 08:42:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گفتگو با رییس جدید هیات هند بال خمینی شهر

میردامادی: هندبال شهرستان باید دوباره پایه ریزی شود

پنجشنبه, 12 اردیبهشت 1392 ساعت 12:40 کدخبر :5497
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
چندی پیش رییس هیات هندبال تغییر کرد. سروش عرشی پس از سال ها خدمت به هندبال خمینی شهر کنار رفت تا سید مجتبی میردامادی خود را در این عرصه محک بزند. گفتگویی کوتاه با میردامادی ترتیب دادیم.

دلیل اینکه این مسئولیت را قبول کرده اید چیست؟ چه برنامه هایی دارید و چقدر می توانید از امکانات آموزش و پرورش کمک بگیرید؟
ببینید از وقتی آقای عرشی در هیات و خودم در آموزش و پرورش بودم دغدغه هندبال برای من وجود داشته چه آن موقع که معلم بودم چه وقتی به آموزش و پرورش آمدم و برای همین ابتدا کانونی به نام کانون هندبال تشکیل دادیم چرا که گفتیم به موازات حرکتی که هیات دارد ما هم کمکش کنیم و از همکاری همدیگر بهره مند شویم.
یک شرایطی در اداره ورزش پیش آمده که باید حرکتی در هندبال شود که دلیلش اختلاف با هیات فوتسال برای سالن، مشغله های آقای عرشی و اشباع شدن سالن ها است. شخصا پیش آقای عرشی رفتم وگفتم به این کار نداشته باش که آقای محمدی می خواهد چه کسی را بیاورد شما هم کمک کنید تا هندبال پیشرفت کند. ما به امثال عرشی نیاز داریم چون عرشی نیرویی است که از نظر مسوولیت و بازده کاری برای ما خیلی مهم است. من می دانم که عرشی در هندبال کشور توانایی های زیادی دارد و در این مورد شکی نیست اما اینکه چرا انجام نداده را من بی خبرم. من سال قبل این پیشنهاد را به او دادم که شما بیا سانس ها و فعالیت های هیات را در اختیار ما قرار بده و آخر سال جواب بخواه. می خواستیم اهدافی که کانون آموزش و پرورش دارد را با اهداف هیات ترکیب کرده و کار را پیش ببریم. نهایتا به اینجا ختم شد که یک سال و نیم است که چند سانس از هیات را به ما دادند.

در سطح هندبال آموزش و پرورش چه اقداماتی کردید؟ چگونه می خواهید توازن لازم را بین هیات هندبال و آموزش وپرورش به وجود بیاورید؟
درکانون مالک اشتر ما فقط 70 نفر ابتدایی، 37 نفر راهنمایی و حدود 20 -30 نفر در میان دبیرستانی ها هندبالیست داریم و تصور کنید ما سه جلسه در هفته اینها را تمرین می دهیم. امسال هم شروع به کار کردیم. من نمی خواهم به دلیل این کشمکش ها فرصت ها را هدر بدهیم. هرچه قدر این زمان ها را از دست بدهیم سن ورزشی بچه ها از بین می ر ود چون هرچه به سن بچه ها اضافه شود یک رده سنی بالاتر می رود. دانش آموز می تواند در آموزش و پرورش در رده ابتدایی، راهنمایی و متوسطه مسابقه بدهد و در هیات هم در 3 رده نونهالان، نوجوانان و جوانان. ما دستمان در این زمینه باز است. مثلا در انتخاب تیم ابتدایی مشکل داریم. ما می توانستیم سه تیم به مسابقات اعزام کنیم. وقتی من هیات نونهالان را داشته باشم دستم بازتر است.

از امکانات همدیگر استفاده می کنید؟
امیدوارم بار هیات روی دوش آموزش و پرورش نیفتد و بالعکس. آموزش و پرورش به همان روال قبلی برقرار است و کاری به هیات ندارد. هیات هم محفوظ است و هر کدام سانس های خودشان را دارند. بهبود روند کار نیاز به برنامه ریزی دارد.
البته یک نکته را فراموش نکنیدکه شاید در اصفهان یکی ازسخت ترین کارها قبول ریاست هیات هندبال خمینی شهر است. شما در این شک نکنید. هندبال خمینی شهر با شهرهایی مثل جرقویه قابل مقایسه نیست. انتظار ها از هندبال زیاد است چون رشته بزرگی در خمینی شهر محسوب می شود. ما بزرگان زیادی در هندبال کشور داریم مثل آقایان آقاجان، عرشی، صادقی که باید از اینها استفاده شود. هیات هندبال از خیلی ها انتظار کمک دارد یعنی بدون کمک این آقایان و اداره ورزش کار کردن سخت است. من نمی توانم با افراد کوچک و با نفرات کم این برنامه را جلو ببرم. البته این عزیزان قول حمایت داده اند و من انتظار دارم در شرایطی که هندبال در سراشیبی سقوط است کسی چوب لای چرخ نگذارد.

برنامه کلان شما چیست؟
دو هدف کلان در برنامه هایم دارم یکی اینکه محیطی بسازیم برای آموزش که تعلیم و تربیت در کنارش باشد. و دیگر اینکه از قدیم گفته اند شور و نمک هر رشته ای در مسابقات است.

شما با یک ساختمان مخروبه روبه رو هستید؟ جای تعمیر ندارد که ما به قهرمانی فکر کنیم؟
نه نظر من این نیست، ما الان در ساختمانی هستیم که هیچکس در آن رفت و آمد نمی کرده می خواهیم فعالش کنیم و قاعدتا در وهله اول یک گردگیری لازم دارد. امیدوارم بلاهایی که بر سر هیات قبل آمد بر سر این هیات نیاید.

برای پیشرفت باید بستر سازی کرد؟
بله، باید بسترش فراهم شود. یکی از بسترها نیز این است که حمایت لازم صورت گیرد ولی اینکه آقای عرشی می گوید تعامل و همکاری نشده، من از سیستم ورزش گله دارم. اگر قرار است کارهای خوبی در ورزش شود حمایت همه جانبه لازم است.

و حرف آخر؟
ما برای خدمت آمده ایم و نیاز به کمک هندبالی ها داریم. برنامه هم قطعا داریم، یک برنامه مدون و جامع. یک جوری پیش می رویم که با واقعیت ها همراه شود با شرایطی که در سیستم است چرا که نمی توان با ادعا پیش رفت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید