امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:29:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مردان كوه

فوائد كوهنوردي

یکشنبه, 13 مرداد 1392 ساعت 11:15 کدخبر :5828
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
کوه نوردی چه فوایدی دارد

 همه ميدانيم اكسيژن، غذاي اوليه كليه سلولهاي بدن به خصوص سلول هاي مغزي و قلب است به طوري كه ميتوان گفت يك پنجم اكسيژن مصرفي روزانه فقط تغذيه سلولهاي مغزي ميشود و در همين حدود نيز براي سلولهاي قلب مورد نياز است. كار در محيط بسته به علت كسر اكسيژن يا آلودگي به گازهاي ديگر و در نتيجه كسر تغذيه سلولهاي مغز و قلب، خيلي زود آدم را خسته ميکند در صورتي كه كار در هواي آزاد كوهستان يعني كوهنوردي با اينكه با فعاليت شديد بدني همراه است و بايد زودتر به خستگي رسيد، خستگي كمتري ايجاد مي كند و آدمي را شاداب مي كند،  از طرف ديگر هر چه تغذيه سلول هاي مغز و قلب از نظر ميزان اكسيژن بهتر و كاملتر باشد مركز فرماندهي اراده و اعصاب بدن بهتر كار مي كند و در نتيجه كوهنورد معمولاً افكارش سالم و به زندگي خوش بين است.
نكات فني در كوه
1- در موقع صعود سعي نموده از سرپرست برنامه پيروي نموده و تمامي انتقادات را بعد از برنامه صعود و در مكاني مناسب بازگو نمائيد.
2- هوشيار و مراقب عمل كنيد و مواظب سقوط و ليز خوردن احتمالي هر يك از افراد باشيم، توجه به اين نكته ضروري است كه هر كس مسؤول نگهداري نفرات جلو و عقب خود مي باشد.
3- در موقع پائين آمدن، از پريدن روي سنگ ها خودداري نموده و در شيب هاي تند، آرام و سنگين قدم بگذاريد و پا را از زانو كمي خم و با فاصله و حالت انعطاف زياد حركت كنيد، اول پاشنه و سپس پنجه را به زمين بگذاريد. نرم و سريع حركت كنيد و از قرار دادن دست ها در جيب جداً خودداري نمائيد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید