امروزيكشنبه, 21 آذر 1395-- Sunday Dec 11 2016

ساعت 04:12:05

آخرین به روز رسانی : شنبه 13:21:53

خداحافظی فروشندگان خمینی شهری با کیسه های پلاستیکی
خداحافظی فروشندگان خمینی شهری با کیسه های پلاستیکی

مصرف روزانه 300 هزار کیسه پلاستیکی در فروشگاه های مواد غذایی سراسر شهرستان


در سراسر دنیا اقدامات متفاوتی برای حفاظت از محیط زیست در حال انجام است که از جمله آنها می توان به خداحافظی فرانسه با پلاستیک و اعمال قانون ممنوعیت استفاده از کلیه ظروف و اسباب پلاستیکی تا سال ۲۰۲۰ در این کشور اشاره کرد.


حذف «کیسه پلاستیکی» از فروشگاه های 13گانه کوثرنیز اقدامی است که به تازگی توسط سازمان میوه و تره بار شهرداری اصفهان انجام گرفته است. در خمینی شهر نیز انجمن سبزاندیشان مهربین به عنوان یک سمن محیط زیستی از چند ماه پیش با برخی فروشندگان شهر وارد مذاکره شده تا مشتریان خود را تشویق به استفاده از کیسه های پارچه ای نمایند.
یکی از مسوولان این سمن در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: اولین فروشگاهی که موافقت خود را با این اقدام اعلام کرد و با ما همراه شد، یکی از 5 فروشگاه بزرگ مواد غذایی شهرستان است که با نصب بنر جلوی فروشگاه و همچنین نوشتن جمله «به کیسه های پلاستیکی نه بگوییم» در فاکتورهای خود، قدم در این راه گذاشت. نسرین عموشاهی افزود: صاحب این فروشگاه همچنین هزینه چاپ پوسترهایی که در اختیار تعداد زیادی از فروشگاه های شهر گذاشته شد را نیز تقبل کرد.


گلی صاحب این فروشگاه دراینباره به خبرنگار ما گفت: دوره های آموزشی که به طور مرتب در تهران برای ما برگزار می شود، دغدغه دوستی با محیط زیست را در ما ایجاد کرد و موجب شد که با سمن سبزاندیشان مهربین وارد همکاری بشویم.

وی دراینباره افزود: اخیرا هم تعداد زیادی کیسه پارچه ای سفارش داده ایم و قصد داریم از مشتریان بخواهیم هر وقت برای خرید به فروشگاه ما تشریف می آورند حتما این کیسه را همراه داشته باشند و به متصدی دریافت کیسه ها تحویل بدهند و موقع بیرون رفتن آن را تحویل گرفته و اجناس خریداری شده را داخل آن بگذارند. گلی اضافه کرد: اگرچه تهیه کیسه پارچه ای به نسبت کیسه های پلاستیکی هزینه بیشتری می برد اما در واقع نوعی سرمایه گذاریست چراکه علاوه بر اینکه مصرف پلاستیک را پایین آورده و به سلامت محیط زیست کمک می کند، از آنجا که دوامش بسیار بیشتر از کیسه های پلاستیکی است در درازمدت برای ما هم به صرفه است.


حاج حیدری نیز یکی دیگر از فروشندگانی است که به کیسه پلاستیکی نه گفته است. وی که صاحب یکی از فروشگاه های چادر و روسری خمینی شهر است ، می گوید: تهیه کیسه پارچه ای واقعا برای من توجیه اقتصادی ندارد چراکه قیمتش دو سه برابر کیسه پلاستیکی است اما من فقط اقتصادی فکر نمی کنم بلکه واقعا دغدغه های محیط زیستی هم دارم و تا آنجا که بتوانم در نهادینه شدن فرهنگ عدم استفاده از کیسه های پلاستیکی کمک می کنم.


وی اضافه می کند: در طول دو ماه محرم و صفر که فروش چادرهای غیرسنتی بالا می رود بنده 1500 چادر را در 1500 کیسه پارچه ای به مشتری ها تحویل دادم.
بر اساس همین گزارش، اگرچه قرار دادن اجناس خریداری شده توسط مشتری در کیسه پلاستیکی در همه فروشگاه ها اعم از مواد غذایی، لباس، کتاب، لوازم منزل و... بسیار معمول است و خیلی از فروشنده ها به عنوان نوعی تبلیغ از آن بهره می گیرند اما فروشگاه های مواد غذایی در استفاده از کیسه های پلاستیکی رکورد می شکنند. با توجه به اینکه به گفته جعفرزاده رییس اتحادیه خوارو بار فروش های شهرستان حدود 2 هزار فروشگاه کوچک و بزرگ مواد غذایی شامل 5 فروشگاه بزرگ، تعدادی زیادی خوارو بار فروشی و سوپر مارکت متوسط و همچنین بقالی های کوچک محلی در سراسر شهرستان مشغول فعالیت هستند که با احتساب مصرف روزانه 5هزار کیسه پلاستیکی در فروشگاه های بزرگ، 300 کیسه پلاستیکی در فروشگاه های متوسط و 80-70 کیسه در بقالی های محلی، بالغ بر 300 هزار عدد کیسه پلاستیکی فقط در فروشگاه های مواد غذایی شهرستان به مصرف می رسد.

فنی حرفه ای خمینی شهر ربات مسيرياب ساخت
فنی حرفه ای خمینی شهر ربات مسيرياب ساخت

توسط كارآموزان و مربي مركز آموزش فني و حرفه اي برادران شهرستان خميني شهر ،دستگاه ربات مسيرياب در كارگاه الكترونيك و فناوري ارتباطات اين مركز طراحي و ساخته شد.به گزارش فرصت آنلاین روابط عمومي اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای دستورالعمل بهبود مديريت فرآيند آموزش و به منظور كاربردی نمودن دانش و مهارت های كسب شده در طول دوره های آموزشی و اجرای طرح های مشاركتی به صورت كارگروهی توسط كارآموزان و با نظارت مسعود تكی مربی الكترونيك و فناوری ارتباطات مركز آموزش فني و حرفه اي برادران خميني شهر، دستگاه ربات مسير ياب طراحي و ساخته شد.
بر اساس اين گزارش: طراحي اوليه، برنامه نويسي، تهيه و ساخت قطعات، مونتاژ و انجام آزمايشات اوليه الكترونيكي با موفقيت انجام پذيرفت.

همکاری سما خمینی شهر با مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان
همکاری سما خمینی شهر با مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما خمینی شهر در بازدیدی که از مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان داشت گفت: «دانشگاه و فنی و حرفه ای هر دو متولی امر مهارت آموزی هستند و این دو مجموعه با توجه به توان و زیر ساخت‌های ایجاد شده که بیت المال محسوب می‌شود بهتر است ضمن نیل به سمت اهداف سازمانی خود، با تعامل بیشتر و پوشش نقایص احتمالی در امکانات کارگاهی و سرفصل دروس، کیفیت آموزش را نیز افزایش دهند.»
دکتر عجبی نایینی درباره تفاهم صورت گرفته با فنی و حرفه‌ای افزود: «تفاهم نامه ارائه هم‌زمان مدرک فنی و حرفه‌ای و گواهینامه دانش آموختگان دانشکده سما خمینی شهر در حال نهایی شدن است و در صورت تایید نهایی، دانشجویان سما می‌توانند با تحصیل در سما، دوره‌های مهارتی مکمل فنی و حرفه ای را بگذرانند و به دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز نائل شوند.»
مهندس زمانی رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان نیز از آمادگی کامل خود برای تعامل با سما خبر داد.

اساسنامه ساماندهی فعالیت های اجتماعی فرهنگی در مجموعۀ جهانی میدان امام (ره) تدوین می شود
اساسنامه ساماندهی فعالیت های اجتماعی فرهنگی در مجموعۀ جهانی میدان امام (ره) تدوین می شود


مشاور عالی مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان از تشکیل کارگروه تدوین اساسنامه ساماندهی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در مجموعۀ جهانی میدان امام (ره) اصفهان خبر داد.

به گزارش فرصت آنلاین  به نقل از  روابط عمومی ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ سید علی صالح درخشان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به تشکیل کارگروه ساماندهی مجموعۀ جهانی میدان امام اصفهان، در این کارگروه در مرحلۀ اول به تدوین طرح های ساماندهی فعالیتهای اقتصادی در میدان امام در یکماه گذشته پرداختیم، لذا هم اینک بدنبال ساماندهی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در پهنه میدان و بناهای وابسته به آن می باشیم.
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به شاخصه های شکل گیری این میدان بزرگ که به عنوان میدان مرکزی شهر اصفهان در عصر صفوی بنا شده بود، از آن زمان تاکنون بسیاری از رویدادهای اجتماعی و فرهنگی شهر در این مکان انجام می پذیرد، با این وصف هم اینک با توجه به ثبت جهانی این اثر از یکسو و لزوم ساماندهی رویداد های اجتماعی و فرهنگی در این میدان بزرگ و همچنین با توجه به تأکیدات استاندار محترم به عنوان رئیس هیئت امنای این میدان برآن شده ایم تا اساسنامه ای در جهت ساماندهی فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی در این مجموعه جهانی تدوین کنیم.
مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: این اساسنامه با همکاری نهادهای مختلف شهری در حال تدوین بوده و در یک هفتۀ آینده جهت تصویب و اجرا به هیئت امنا این مجموعۀ تاریخی ارائه خواهد شد.
شایان ذکر است، مجموعۀ جهانی میدان امام اصفهان ( نقش جهان ) با بیش از 91000 متر مربع وسعت به عنوان بخشی از دولتخانۀ عظیم صفوی همزمان با انتقال پایتخت صفویان از قزوین به اصفهان در این شهر بنا گردید. این مجموعۀ عظیم تاریخی شامل، مسجد امام(ره) ( جامع عباسی)، مسجد شیخ لطف الله، کاخ عالی قاپو، مجموعۀ بازار پیرامون میدان امام و همچنین بازار بزرگ قیصریه می باشد.
گفتنی است در یک ماه گذشته کمیتۀ ساماندهی فعالیتهای میدان امام اصفهان طرح هایی را در راستای ساماندهی فعالیت های عمومی در این میدان تاریخی به تصویب رسانده که از آن جمله می توان به: ساماندهی، طراحی و ساخت تابلوهای فروشگاههای صنایع دستی، نظافت محوطه میدان و راسته بازار، رفع سد معبر در مسیر تردد راسته بازار، ساماندهی ورودی و سردر مغازه ها، تعیین شناسنامه کامل از لحاظ نوع شغل، مالکیت و پروانه کسب فروشگاهها اشاره کرد.

روزگار تلخ و شیرین پولک و نبات در خمینی شهر
روزگار تلخ و شیرین پولک و نبات در خمینی شهر

روزانه بالغ بر 26 تن پولک و نبات در شهرستان خمینی شهر تولید می شود

در حال حاضر حدود 60 کارگاه پولک و نبات سنتی در شهرستان خمینی شهر فعال است که در هر کدام به طور متوسط 3 نفر روزی 8 ساعت مشغول به کار هستند و روزانه به طور متوسط 300 کیلو نبات و پولکی تولید می کنند. میزان تولید نبات و پولکی روزانه شهرستان با احتساب کارگاه هایی که بدون پروانه مشغول تولید هستند که به گفته رییس اتحادیه پولک و نبات تعدادشان به بیش از 15 کارگاه می رسد، بالغ بر 26 تن در روز می باشد.
البته ناگفته نماند که کارگاهی نیمه صنعتی نیز در دستگرد قداده فعال است که با 10 کارگری که روزانه 10 ساعت به کار مشغولند روزی 2 تن نبات و پولکی می ریزد. البته پولکی چه در کارگاه های سنتی و چه صنعتی به شیوه ای یکسان تولید می شود اما در فرآیند تولید نبات به شیوه صنعتی جرثقیل جای کارگر را گرفته و دیگ بخار جای پاتیل های مسی و آتش مستقیم را.

 

پولک و نبات سازانِ خانه به دوش
شیرنژاد صاحب کارگاه نیمه صنعتی دستگرد قداده که از سال 1380 در این منطقه مشغول کار شده است، می گوید: «از سال 1385 خیلی دوندگی کردم بلکه شهرک صنایع غذایی خمینی شهر راه بیفتد اما متاسفانه با در بسته مواجه شدم و حالا هم که زمین ها در حال واگذاریست شرایط سختی برای خریدار در نظر گرفته شده است.»
وی می افزاید: «در حال حاضر تولیداتم را به سراسر کشور از جمله تهران، شیراز، مشهد، کرمان می فرستم و در حالی که توانایی صدور به خارج از کشور را دارم اما چون کارگاهم در منطقه صنعتی نیست مجوزات لازم را ندارم و مجبورم به فروش محصول در داخل بسنده کنم.»
گلستانه نیز از دیگر تولید کنندگانی است که از این بابت بسیار ناراحت است. وی که در تولید نبات و پولک سابقه 25 ساله دارد، می گوید: سال ها در نقاط مختلف خمینی شهر کارگاه زدم اما هر بار مجبور بودم جا به جا بشوم چون عمدتا در مناطق مسکونی بودیم. راه اندازی کارگاه در مناطق مسکونی علاوه برآنکه اعتراضات اهالی محل خصوصا از لحاظ مسائل بهداشتی را در پی دارد، مانع از کسب مجوزات لازم برای صادرات به خارج از کشور و حتی خارج از استان می شود.


وی ادامه می دهد: «آخرین کارگاهم در خمینی شهر در روستای قلعه امیریه بود آنجا به صورت نیمه صنعتی کار می کردم و روزانه 3 تن تولید داشتم اما به دلایلی که ذکر شد سال 1387 مجبور شدم آنجا را نیز تعطیل کنم. این تولید کننده خمینی شهری می گوید: اصلا دلم نمی خواست سرمایه ام را از شهر بیرون ببرم اما وقتی تلاش هایم برای راه اندازی شهرک صنایع غذایی در خمینی شهر نتیجه نداد ناچار کارگاهم را به یکی از شهرک های صنعتی نجف آباد منتقل کردم.» گلستانه در رابطه با میزان تولیداتش در این منطقه می گوید: «علیرغم اینکه میزان تولیدم در حال حاضر با زمانی که در قلعه امیریه فعال بودم تفاوتی نکرده است اما اکنون از تمام مجوزات لازم برای توزیع و فروش در داخل و خارج برخوردار هستم.»
عابدی نیز از دیگر تولید کنندگان خمینی شهری است که کارگاه نیمه صنعتی اش تا همین یکی دو سال پیش در خیابان ساعی مستقر بوده است. وی می گوید: «در شهرک صنایع غذایی زمین دارم اما در حال حاضر توانایی ساخت ندارم. علیرغم اینکه اصلا تمایلی نداشتم سرمایه ام را به بیرون از شهر ببرم اما به دلیل مشکلات بهداشتی و قانونی که سرراه کارگاه هایی که در مناطق مسکونی فعال هستند، ایجاد می شود کارگاهم را با 20 کارگری که روزانه بیش از 10 ساعت کار می کنند از شهر بیرون بردم.» عابدی که به گفته خودش سابقه 15 ساله در این عرصه دارد و تولیدات روزانه اش به بیش از 4 تن می رسد، می گوید: «همه کارگرانم خمینی شهری هستند و به محضی که توانایی مالی پیدا کنم کارگاهم را در شهرک صنایع غذایی خمینی شهر احداث می کنم تا بتوانم مجوزات قانونی لازم را برای صادرات نیز دریافت کنم.» وی که به تولید نبات شاخه ای مشغول است، می افزاید: «در حال حاضر تولیداتم در 16-15 شهر کشور از جمله مشهد، شیراز، قم، کرمان، ارومیه و... مشتری دارد.»

 

وقتی پولک و نبات تلخ می شود
در حالی که در سال جاری حدود 15 مورد تقاضای صدور پروانه کسب به اتحادیه پولک و نبات سازان رسیده است واین در حالی است که از سویی دیگر سه نفر از اعضای این اتحادیه در همین مدت انصراف داده اند. اگرچه به گواه اهل فن این رکود شغلی در غالب مشاغل خصوصا مشاغل تولیدی دیده می شود اما درد دل صنف پولک و نبات سازان هم شنیدنی است.
وحید پناهی صاحب کارگاهی با 250 متر مساحت و 3 کارگر در اینباره می گوید: «تولید پولک و نبات به شیوه سنتی هیچگونه جذابیتی برای جوان امروز ندارد چراکه زحمتش زیاد است و درآمدش کم. با این اوصاف وقتی به زحمت می توانی چند تا کارگر برای خودت دست و پا کنی که اگر تازه کار باشند باید مدتی را هم صرف آموزش آنها نمایی فقط تا زمانی صرف می کند که کارگر بعد از فراگرفتن تمامی رموز کار هوس استقلال به سرش نزند.»


این تولیدکننده 31 ساله که 19 سال از عمرش را در کارگاه های پولک و نبات به سر برده است، می افزاید: « در خیلی از موارد کارگر، کارفرما را تنها می گذارد و می رود اما همین کارگر دیروز و کارفرمای امروز که کارش را با دست خالی شروع می کند در تامین هزینه های خرید ابزار کار، مواد اولیه و همچنین دستمزد و بیمه کارگر درمی ماند و در خیلی از موارد مجبور به تعطیلی کارگاهش می شود.»


یکی دیگر از تولیدکنندگان در همین رابطه می گوید: « با ورود کارگاه های صنعتی کارگاه های کوچک و سنتی در بازار رقابت کم می آوردند چراکه نباتی که در یک کارگاه سنتی نیاز به یک هفته ماندن در گرمخانه دارد در کارگاه های صنعتی پس از دو روز عمل می آید و همین می شود که یک کارگاه سنتی کم می آورد در نتیجه در مواردی با کارگر خود به توافق می رسد که دستمزد ماهیانه اش را کمتر از آنچه اداره کار در هر سال مصوب می کند، بپردازد. کارگر تازه کار هم که درآن زمان به چیزی به جز رهایی یافتن از شر بیکاری نمی اندیشد، می پذیرد اما وقتی بعد از مدتی به همه فوت و فن کار آشنا شد، دیگر حاضر نیست به قرارداد کتبی یا شفاهی ابتدای کار پایبند بماند و به اداره کار شکایت می برد و کارفرما را مجبور به پرداخت جریمه می نماید.»


اما آنچه بیش از هر چیز دیگر سد راه پیشرفت شاغلان این صنف است، نوسانات قیمت شکر خصوصا در سال جاری است. ابتدای امسال قیمت شکر به طور ناگهانی با افزایش کیلویی 1500 تومان مواجه شد بدون اینکه هیچگونه حمایتی از تولیدکنندگان این صنف صورت بگیرد.


شیرنژاد دراینباره می گوید: «وقت هایی مثل تابستان امسال که بحران شکر ضربات سختی به پیکره کارگاه ها وارد می کند جا دارد اتحادیه وارد شود و برای حل مشکل چاره اندیشی کند اما اتحادیه ما عملا اقدامی در این راستا انجام نداد در حالی که تابستان امسال به اعضای صنف پولک و نبات اصفهان سه مرتبه شکر سهمیه ای تعلق گرفت.»


رییس اتحادیه پولک و نبات در این زمینه می گوید: زمانی که بحران شکر گریبانمان را گرفت حواله 100 تن شکر با قیمت دولتی از اداره صنعت، معدن و تجارت گرفتیم اما بعد از پیگیری چیزی دستمان را نگرفت و تنها پاسخی که دریافت کردیم این بود که باید از شکر بازار آزاد استفاده کنید. بعد از آن آقای فتوحی رییس اتحادیه قنادها هم موفق به اخذ حواله 20 تن شکر شد اما علیرغم تلاش های وی، این سهمیه زمانی در اختیار اتحادیه قرار گرفت که قیمت شکر در بازار آزاد کیلویی 100 تومان ارزان تر از شکر سهمیه ای شده بود و عملا مشتری نداشت.» کریمی می افزاید: «در شرایط سختی که امسال ایجاد شد تنها به پولک و نبات سازان مرکز استان شکر سهمیه ای تعلق گرفت و دیگر شهرستان های استان سهمی نبردند.»


وی که خود 57 سال است پولک و نبات تولید می کند، می گوید: «استفاده از رنگ به جای زعفران از دیگر مشکلاتی است که از ابتدا وجود داشته است. خریدار در خیلی از موارد متوجه این تفاوت نشده و چون معمولا قیمت به عنوان اولین معیار خرید در نظر گرفته می شود، آنچه ارزان تر است خریدار پیدا می کند. اینجا علاوه بر خسارتی که به سلامت مردم وارد می شود، تولید کننده باوجدانی که از زعفران استفاده می کند، متضرر می شود. بهداشت محیط شهرستان کارگاه متخلف را مجبور به پرداخت جریمه می کند اما بعد از مدتی دوباره همان آش است و همان کاسه.»

دوره آموزشي حفاظت و بهداشت محيط كار در مركز آموزش فني و حرفه اي
دوره آموزشي حفاظت و بهداشت محيط كار در مركز آموزش فني و حرفه اي

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان خمینی شهر استان اصفهان از برگزاري دوره آموزشي حفاظت و بهداشت محیط کار در اين مركز خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، عبدالرضا زمانی رييس مركز برادران خمینی شهر در تكميل اين خبر افزود: با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان، دوره آموزشی حفاظت و بهداشت محیط کار در مرکز برادران خمینی شهر برگزار شد.
وی افزود: در این دوره یک روزه که با حضور کارشناس اعزامی شبکه بهداشت و درمان وبا حضور مربیان وکارآموزان مرکز برگزارگردید، فراگیران با مباحثی مانند "عوامـل زیان آورمحیط کار، حـوادث وراههای پیشگیری از آن در مشاغل مختلف، ارگونومی، بیماری های شغلی و راههای پیشگیری از آن و...." آشنا شدند.
زماني گفت: باتوجه به استقبال کارآموزان و تاثیرگذاری اینگونه دوره ها، درنظراست دوره مشابه در تیم های سیار درچه، اصغرآباد و نیز مرکز خواهران به مرحله اجرا گذاشته شود.

اتوبوس انرژی در ایستگاه مدرسه شهدای وطن ایستاد
اتوبوس انرژی در ایستگاه مدرسه شهدای وطن ایستاد

شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اقدام به اجرای طرح آزمایشی «بهسامان» نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین هدف از این طرح مدیریت مصرف انرژی برق و بهینه سازی آن است و قرار است پس از گذراندن مرحله آزمایشی خود در خمینی شهر، در سایر شهرستان های استان به اجرا در بیاید.
کارشناس بهره وری اداره برق خمینی شهر در این رابطه گفت: در این طرح یک «اتوبوس انرژی» را به مدرسه شهدای وطن بردیم. از این مدرسه کلاسی به عنوان کلاس انرژی انتخاب شد که دانش آموزان آن به سه گروه «برچسب انرژی»، «روشنایی» و «مدیریت مصرف انرژی» تقسیم بندی شدند و برای هر کدام یک سرگروه مشخص شد.
اسدی در رابطه با موضوعات مورد بحث در این کارگاه گفت: معرفی برچسب انرژی، استفاده بهینه از لوازم خانگی، روشنایی، ساعات اوج مصرف، انرژی های نو، انواع لامپ ها با نمایشگر ولتاژ و جریان آنها و وسایل سرمایشی با برچسب انرژی بالا موضوعاتی بود که برای دانش آموزان مدرسه دخترانه شهدای وطن تشریح شد.
وی با اشاره به این که دانش آموزان از نزدیک با پنل های خورشیدی نصب شده در سقف اتوبوس آشنا شدند افزود: دستگاه LCD و لامپ های داخل اتوبوس با سامانه های خورشیدی مذکور کار می کردند.
اسدی همچنین افزود: قبل از به راه افتادن اتوبوس انرژی، سه جلسه آموزش مصرف بهینه برق برای مدیران و معلمان مدارس برگزار نمودیم.
وی علت انتخاب اتوبوس برای اجرای طرح را سیار بودن آن عنوان کرد و افزود: از آن جا که قرار است تا پایان اردیبهشت 96، این کارگاه برای حدود 10 مدرسه در خمینی شهر تشکیل شود، آن را به وسیله یک اتوبوس به صورت سیار درآوردیم.
گفتنی است یک کارگاه نقاشی مرتبط با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی نیز در اتوبوس انرژی برگزار گردید.

انتشار کتاب عضوباشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خميني شهر
انتشار کتاب عضوباشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خميني شهر

دکتر آتا جهانگیر مشیدی از اعضای باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر حاصل تجربیات خود در زمینه برد آردوینو را به رشته تحریر درآورد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه این کتاب با عنوان "لذت برنامه نویسی با برد آردوینو" با همراهی مهندس امیدطوطیان اصفهانی در 170صفحه با شمارگان 1000 نسخه چاپ شده است. برد آردوینو یکی از بردهای نوین در علم الکترونیک و روباتیک می باشد که در بسیاری از دانشگاه ها و پروژه های تحقیقاتی سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. آردوینو یک برد بامتن باز است و براساس شرایط سخت‌افزار و ‌نرم افزار توسط کاربر قابل برنامه‌ریزی است. از مزایای این قطعه الکترونیکی می‌توان به قابلیت انعطاف، توانایی اتصال و برقراری ارتباط با قطعات خارجی مثل لامپ،حسگرها، موتورها و نمایشگرها...، و ارزان بودن آن همچنین عدم نیاز به هرگونه نرم‌افزار جانبی یا کامپایلر دیگر، همراه با محیط برنامه نویسی ساده اشاره کرد.
دکتر مشیدی گفت :"تا کنون در کشور مرجع فارسی کاملی جهت این برد به رشته تحریر در نیامده بود که امید است دانشجویان و محققین با استفاده از این کتاب نه فصلی بتوانند در توسعه علم الکترونیک و رباتیک موفقیت حاصل نمایند.

صفحه 1 از 62