امروزسه شنبه, 16 آذر 1395-- Tuesday Dec 06 2016

ساعت 14:10:14

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 13:04:49

«عطشِ خورشید» برگزیده سوگواره آیینی مذهبی خمسه
«عطشِ خورشید» برگزیده سوگواره آیینی مذهبی خمسه

نمایش « عطش خورشید» به کارگردانی مهرداد مهرابی کارگردان خمینی شهری در بخش ویژه سومین سوگواره آیینی مذهبی خمسه برگزیده شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، این جشنواره فراخوان این جشنواره در بخش های مختلفی از جمله تاتر صحنه ای، تاتر خیابانی، تاتر مسجد ، نمایشنامه نویسی، نمایش های سنتی آیینی مذهبی و بخش ویژه (مدافعان حرم) به صورت سراسری اعلام شده بود و آیین اختتامیه این سوگواره روز یکشنبه(14آذرماه) در تالار ایوان شمس برگزار شد.
این هنرمند خمینی شهری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری جشنواره های تخصصی با مضامین مختلف نمایش های آیینی، رئال، کلاسیک در بسیاری از کشورهای جهان افزود: به عقیده من با توجه به ارزش های دینی و مذهبی کشور، برگزاری جشنواره های اختصاصی با موضوع تئاتر دینی و مذهبی نیاز است.
وی آینده سوگواره هنرهای نمایشی و آیین های مذهبی «خمسه» را مناسب ارزیابی کرد و گفت: کیفیت نمایش های مذهبی در این سوگواره نسبت به دوره های قبل ارتقا پیدا می کند.
مهرابی افزود: سوگواره خمسه نباید تجربه ها و مسایل و مشکلات گذشته جشنواره ها و سوگواره های مشابه دیگر را تجربه کند.
این نویسنده و کارگردان با انتقاد از نبود مرکزیت و پراکنده بودن سالن های نمایشی در برگزاری سومین سوگواره هنرهای نمایشی و آیین های مذهبی خمسه اظهار کرد: به دلیل بُعد مسافت سالن های نمایشی از یکدیگر، مخاطبان نمی توانستند نمایش های متعددی را بینند و براین اساس محدودیت هایی برای علاقه مخاطب ایجاد می شد و به عقیده من این مشکلات برای دست اندرکاران سوگواره خمسه؛ کارگردانان، داوران، اصحاب رسانه وجود داشت.
کارگردان نمایش «عطش خورشید» با تاکید بر فرهنگسازی برای اجرای نمایش های مذهبی و دینی و استقبال مردم از آنها افزود: این آثار باید به نحو شایسته و باکیفیت اجرا شوند و مسوولان و نهادهای مرتبط از جمله صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی در راستای حفظ ارزش های دینی، باید تبلیغات مناسبی را از نمایش های دینی و مذهبی داشته باشند و در این حوزه هزینه کنند.
مهرابی در پاسخ به نظر کارگردانانی که معتقدند مخاطبان از نمایش های مذهبی و دینی استقبال نمی کنند، گفت: این کارگردانان مسائل مادی را ارجح می دانند و گمان می کنند که می توان برای اجرای نمایش مذهبی بلیت فروشی کرده و سودی را بدست آورد.
وی با تاکید بر اینکه مردم ایران به نمایش های دینی و مذهبی نیازمندند و از آنها استقبال می کنند، اظهار کرد: مسوولان باید وظیفه خود را در حوزه ترویج ارزش های دینی و مذهبی و تبلیغ نمایش های مذهبی انجام داده و امتیازهایی را برای گروه های نمایشی دینی و مذهبی قایل باشند.
وی درباره اجرای نمایش «عطش خورشید» نیز گفت: این نمایش برای نخستین بار به صورت پرفورمنس (هنر اجرا؛ اجرای ترکیبی از عناصر تئاتر، موسیقی و تجسمی) بخشی از زندگی امام حسین(ع)، از به دنیا آمدن ایشان در دامان فرشتگان تا واقعه عاشورا در کربلا و به شهادت رسیدن 72تن از یارانش را روایت می کند.
مهرابی با اشاره به نقش آفرینی 47 بازیگر در این نمایش اظهار کرد:در نمایش «عطش خورشید» تعزیه خوانان پیشکسوت همچون استاد سیدحمزه حسینی، استاد نورمحمد، علیرضا پورمحمد و رسول نجفیان حضور داشتند.
وی اجرای نمایش «خاتون غصه دار» با اقتباس از فیلم نامه «پرده نئی» اثر بهرام بیضایی و نویسندگی و کارگردانی نمایش «سوگ سیاوش» برگرفته از داستان شاهنامه را از جمله فعالیت های آینده خود عنوان کرد.
نمایش «عطش خورشید» بیست و هفتمین اثر مهرداد مهرابی است که در نخستین جشنواره سراسری تئاتر آیات قرآنی در سال 1391 پنج جایزه در حوزه های کارگردانی، طراحی نور، طراحی لباس، بهترین موسیقی را از آن خود کرد، این نمایش در سومین جشنواره استانی فجر در استان گلستان نیز حضور داشته است

رونمایی از ضریح جدید امامزاده سیدابراهیم ورنوسفادران
رونمایی از ضریح جدید امامزاده سیدابراهیم ورنوسفادران

ضریح جدید امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران توسط استاد علی محمد عمادی اندآنی در ابعاد 210*160 سانتیمتر و از جنس مس و برنج و با تزئینات آب طلا و میناکاری تهیه شده است. برای تهیه و نصب این ضریح 55 میلیون تومان هزینه شده است.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شامگاه شنبه 13 آذر 1395 آستان امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران میزبان همایش روحانیون شهرستان خمینی شهر بود که به مناسبت هفته وقف و به همت اداره اوقاف شهرستان خمینی شهر برگزار شده بود و در حاشیه آن ضریح جدید این امامزاده لازم التعظیم رونمایی گشت.


در این مراسم که با حضور امام جمعه، نماینده مجلس، رئیس اداره ثبت شهرستان و روحانیون و ائمه جماعت شهرستان برگزار شد، رئیس اداره اوقاف شهرستان از سنددار کردن مساجد شهرستان خبر داد و گفت: تعاملات خوبی با اداره ثبت اسناد برقرار شده. از روحانیون درخواست می شود در راستای این تعاملات مساجد خود را سنددار کنند.


حجت الاسلام مهدی قربانی ادامه داد: روحانیون همت کنند و فرهنگ سازی نمایند تا موقوفات بیشتری انجام شود. حداقل برای مسجد خودشان یک موقوفه ایجاد نماید تا امور داخلی و فرهنگی قرآنی مسجد تأمین گردد.


وی وظیفه اداره اوقاف را در سه شاخه تعریف کرد و گفت: رسیدگی به امور امامزادگان و بقاع متبرکه، رسیدگی به موقوفه ها و عمل به نیت واقف و سوم برگزاری طرح ملی حفظ و مسابقات سراسری قرآن که هر سه وظیفه در شهرستان به خوبی انجام می شود.


در ادامه این همایش مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی سخنانی گفت: وقفهای جدید باید در جهت رفع نیازهای جامعه باشد. در بحث قرآنی وقفها بسیار کم است. قرآن هم واقعاً مهجور مانده. در حوزه بهداشت و درمان، حوزه های علمیه، دانش آموزان نیازمند، خانواده های بی سرپرست، حوزه ازدواج و... نیاز به وقف داریم.


حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی پیشنهاد داد هر طلبه و روحانی حداقل یک وقف را انجام دهد و گفت: اگر تمکن مالی ندارند، آشنایان و اقوام و نزدیکان را تشویق کنند که لااقل یک وقف به ثبت برسانند و دِین خود را نسبت به سنت حسنه پیامبر اکرم(ص) ادا کنند؛ خصوصاً وقف برای حوزه علمیه.


وی ادامه داد: توصیه می کنم حداقل در جهت عمران و آبادانی و اداره حوزه های علمیه قدم برداریم و آن اینکه مردم را به وقف کردن با نیت اداره حوزه های علمیه تشویق کنیم.
حاج آقا صادقی با بیان اینکه 718 امامزاده در سطح استان اصفهان وجود دارد، گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری امامزاده ها منابع ثروت معنوی هستند. اینها ذخائر معنوی اند. دنبال شجره نامه نباشید. همین که مردم بسیاری در مزار این بزرگان جمع می شوند، این خود شجره نامه است. در توسعه و عمران امامزاده ها نیز باید همت کرد. موقوفاتی هم برای آنان ایجاد شود تا فقط بر نذورات تکیه نکنیم.

عکاس: سعید بیگی

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در خمینی‌شهر
تشییع پیکر شهید مدافع حرم در خمینی‌شهر

پیکر شهید مدافع حرم شهید سردار امیری از تیپ فاطمیون تشییع در گلراز شهدای امامزاده سید محمد خمینی‌شهر به خاک سپرده شد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،پیکر شهید مدافع حرم سردار امیری امروز پس از تشییع در شهر رهنان و حضور در امامزاده زینبیه شهر اصفهان به امامزاده سید محمد خمینی‌شهر منتقل شد وپس از آن درکنار سه تن دیگر از شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون دیگر خاکسپاری شد.
شهید مدافع حرم شهید سردار امیری مدتی قبل در سوریه در جبهه علیه گروه‌های تکفیری به شهادت رسیده بود.

در مراسم تدفین و تشییع این شهید امام‌جمعه شهر رهنان، فرمانده سپاه ناحیه خمینی‌شهر و تعدادی از مسؤولان شهرستان خمینی شهر حضور داشتند.

جوایز جشنواره های عکس در تصاحب عکاسان خمینی شهری
جوایز جشنواره های عکس در تصاحب عکاسان خمینی شهری

رسول مختاری در سومین جشنواره شعر و عکس «علمدار کربلا» که به طور مشترک میان کشورهای عراق و ایران برگزار می شود، موفق به کسب رتبه نخست شده و جایزه ویژه خود را از دست رییس هیات مدیره تولیت آستان حضرت ابوالفضل (ع) دریافت کرد. این جشنواره که در ایلام برگزار می شود با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد و دبیرخانه کانون های مساجد ایران و آستان مقدس حضرت ابوالفضل (ع) برگزار می گردد.

 
مختاری در رابطه با عکسی که حائز رتبه اول شده است به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: عکس را محرم امسال از مراسم خیمه سوزانی که طبق معمول همیشه در خمینی شهر برگزار شد، تهیه کرده بودم که به خاطرش مجوز سه روز میهمانی ویژه در آستان مقدس حضرت ابوالفضل (ع را دریافت کردم.


بر اساس همین گزارش، محمدحسین پاکدل یکی دیگر از عکاسان خوش ذوق شهرمان موفق به کسب رتبه نخست دومین سوگواره سراسری عکاسی «آیین€Œهای خاص محرم و اربعین» شد.


در این جشنواره که در شهر جهرم استان فارس برگزار شد، محمدحسین پاکدل با ارائه عکسی از مسجد امام حسین (ع) (تکیه حاجی) خوزان از مراسم دهه اول محرم امسال، از میان هزار و 333 عکس رسیده به دبیرخانه رتبه اول را به خود اختصاص داد.


لازم به ذکر است که میلاد نعلبندیان و مهدی قاسمی از خمینی شهر نیز جزو منتخبان نمایشگاهی در این مسابقه کشوری بودند.

فراخوان جشنواره عکس سفیران شهر «تاکسی و تاکسیرانی»
فراخوان جشنواره عکس سفیران شهر «تاکسی و تاکسیرانی»

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خمینی شهر با هدف شناخت ظرفیت های تاکسیرانان و ارتقای جایگاه و منزلت تاکسیرانان به عنوان سفیران شهری در فرهنگ عمومی و ارتقای سطح مهارت و کیفیت خدمت رسانی تاکسیرانان به همشهریان ، با به تصوير كشيدن فعاليت ها ي ناوگان تاكسيراني و ارايه آثار هنرمندان عكاس در راستاي ایجاد انگیزه خدمت رسانی هر چه بهتر در رانندگان گرامي ، شناخت حقوق و احترام متقابل مردم به این قشر خدوم و زحمتکش ، اقدام به برگزاری نخستین مسابقه عكس سفیران شهر نموده است .
از کلیه تاکسیرانان ، هنرمندان و فعالان عرصه حمل ونقل درون شهري دعوت می گردد با ارائه ی آثار خود در راستای موضوعات مسابقه با سفیران شهر همراه شوند .
موضوعات :
€Â¢ سفيران شهر( تاكسي و تاكسيران از دريچه دوربين )
€Â¢ تاكسيران موفق ، مسافر ايده آل
€Â¢ شكوه خدمت رساني
€Â¢ همدلی تاکسیرانان و مسافران
€Â¢ تاثيرات اجتماعي تاكسيرانان بر فرهنگ عمومي
€Â¢ تاكسي و فرهنگ شهروندي
€Â¢ ...

مقررات مسابقه :
€Â¢ شركت در اين مسابقه براي همه عكاسان آماتور و حرفه اي آزاد است .
€Â¢ عكس هايي پذيرفته خواهد شد كه در استان هاي حاضر در مسابقه ثبت شده باشند .
€Â¢ از هر شخص حداکثر 5 اثر در هر بخش داوری می گردد .
€Â¢ تمام عكس ها الزما بايد داراي عنوان و نام مكان باشند .
€Â¢ شركت كننده در مسابقه به عنوان عكاس و مالك اثر شناخته مي شود و مسئوليت هرگونه دعوي در مورد مالكيت اثر و همچنين اجازه انتشار و نمايش آن به عهده فرستنده اثر مي باشد .
€Â¢ ارسال عكس ها به دبيرخانه به منزله پذيرفتن كليه مقررات مسابقه است .
€Â¢ تصميم گيري درباره مسائل پيش بيني نشده به عهده دبيرخانه مي باشد .
€Â¢ دبيرخانه در مورد رفع معايب آثاري كه از نظر كادربندي و اصلاح رنگ و نور داراي اشكلاتي باشند ، آزاد است .
€Â¢ به كليه پذيرفته شدگان در مسابقه گواهي شركت اهدا خواهد شد.
€Â¢ آثار منتخب با نام صاحب اثر در مجموعه های انتشاراتی سازمان مورد استفاده قرار می گیرد .

ارسال آثار:
1. ارسال در قالب فايل فشرده zip به آدرس ايميل : آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید
2. ارسال در قالب فايل فشرده zip به شماره تلگرام : 09216395496
3. ارسال به صورت لوح فشرده به ادرس دبيرخانه
4 ارسال فرم تكميل شده مشخصات شركت كننده همراه با آثار در لوح فشرده ، ايميل و تلگرام در قالب فايل word الزامي مي باشد و در غير اينصورت شركت كننده حذف خواهد شد .
5 تمامي فايل ها با نام و نام خانوادگي عكاس نام گذاري گردد .

جوایز :
نفر اول : 6000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه
نفر دوم : 5000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه
نفر سوم : 4000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه

گاهشمار همایش :
آخرین مهلت ارسال آثار : 09/15 /95
داوری : 20 /95/09
افتتاحيه : 25 /95/09
دبیرخانه :
اصفهان ، خمینی شهر ، میدان قدس ، بلوارشهید بهشتی ، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی
خمینی شهر تلفن : 031_33600290 031_33643008

 امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند
پایگاه مجازی فریدن:
امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند

موسس مدارس ۱۲ گانه داور پناه فریدن را بهتر بشناسید
در فریدن برای دانش آموزان مدرسه های با نام داور پناه همیشه یک اسم آشنا بوده و هست اما بسیاری از این دانش آموزان نمی دانند که محمد تقی داور پناه کیست و اهل کجاست که دست خیرش ۱۲ مدرسه را برای فریدن ما به ارمغان آورده است .این مقدمه گزارش پایگاه مجازی خبری فریدن است به معرفی این چهره ماندگار به کاربران واهالی فریدن می می پردازد.
در این گزارش آمده:بیش از ۶ دهه از زندگی اش گذشته بود که به خیرین مدرسه ساز پیوست و اولین مدرسه را در محله باولگان، خیابان شریعتی، کوچه داورپناه به نام پدرش رحمان داورپناه در سال ۱۳۷۴ افتتاح کرد.
در هر جای ایران که فکرش را بکنی از گیلان و مازندران تا سیستان و بلوچستان از خودش یادگارهایی به جا گذاشته است. نویسنده این گزارش می افزاید:در پایان گزارش سخن ما با مسئولان شهرستانمان این است که همایشی در تجلیل از نیکوکاران در فریدن گرفته شود تا بتوانیم حداقل ترین کار را برای سخاوتمندی این مردان بزرگ نسبت به منطقه مان داشته باشیم چون امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند و هستند.

رهاتر از پرواز منتشر شد
رهاتر از پرواز منتشر شد

مجموعه اشعار منتخب ارسالی به اولین فراخوان سراسری شعر کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر با عنوان « رهاتر از پرواز» منتشر شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، این مجموعه به کوشش معاونت فرهنگی هنری کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر در آبان ماه 1395 توسط نشر ستارگان درخشان اصفهان منتشر شد.
این مجموعه در سه فصلِ برگزیدگان کنگره، آثار منتخب برای چاپ و با شاعران خمینی شهر به صورت ترتیب حروف الفبا تهیه و تنظیم شده است که در فصل برگزیدگان علاوه بر اشعار برگزیده معرفی اجمالی نیز از صاحب اثر به همراه عکس شاعر قید شده است.
در مقدمه این مجموعه می خوانیم: «کنگره شهدای شهرستان در راستای منویات ارزشمند مقام عظمای ولایت (دام ظله العالی) و با هدف زنده و جاوید نگه داشتن یاد و خاطره 2300 شهید عظیم الشان این شهر، از سال 1384 با حضور مجاهدانه جمعی از دلدادگان اسلام، انقلاب و امام بزرگوار، تشکیل و شروع به فعالیت، گردآوری، ضبط وثبت آثار و خاطرات شهدا، رزمندگان و ایثارگران این خطه نمود؛ اکنون پس از گذشت یازده سال از آن طلوع مبارک، تلاش جهادی و ارزشی این عزیزان به گل نشست و نوبت به نقش آفرینی هنرمندان متعهد در به تصویر کشیدن حماسه های ماندگار و رشادت های همواره جاوید راست قامتان این نقطه از سرزمین اسلامی ما رسید.
بنابراین در راستای اهداف بلند کنگره و همچنین حفظ ارزش ها و خلق و تولید آثاری فاخر و ماندگار مبتنی بر اصول ارزشی نظام مقدس وسیره ی علمی و عملی شهدای بزرگوار، طرح برگزاری اولین جشنواره سراسری شعر «رهاتر از پرواز » در معاونت هنری کنگره ملی بزرگداشت 2300 شهید شهرستان خمینی شهر مطرح و به فضل الهی به تصویب رسید.
پس از تصویب نهایی طرح و بررسی ابعاد و زوایای اجرایی، فراخوان آن از طریق مکاتبه، پست الکترونیک، پایگاه های خبری سراسر کشور، اطلاع رسانی شد و با ندای شوق و شور، شعرای علاقمند به فرهنگ جهاد و شهادت را به حضوری سبز و آسمانی به این جشنواره فراخواند.دبیرخانه کنگره تعداد 1016 اثر ارسالی از 354 شاعر داخل و خارج از کشور با موضوعات پنج گانه جشنواره را دریافت نمود که پس از دو دوره داوری فنی و تخصصی، تعداد 15 اثر را به عنوان برتر و برگزیده و تعداد 57 اثر از 54 شاعر فرهیخته را نیز جهت انتشار در این دفتر انتخاب کردند.»
در ادامه یکی از اشعار برگزیده این جشنواره را با هم می خوانیم:
من خواب بودم، خواب دیدم ناگهان رفتی
بار سفر را بستی و با کاروان رفتی
در خواب دیدم سوره والفجر می خوانی
یک دست قرآن داشتی یک دست جان، رفتی...
از دور دیدم مادرم روی زمین افتاد
اما تو را دیدم که سمت آسمان رفتی
گفتم پدر من کودک؛ اما جوابم را
تا آمدت نام « رقیه» بر زبان... رفتی
گفتند ناموس علی و خون تو جوشید
تا این که باشی دخترش را پاسبان رفتی
وقتی که مقصد عشق باشد هیچ مرزی نیست
یک عده در این سو، تو آن سوی جهان رفتی
تو بی خبر بار سفر بستی و دل کندی
مثل هزاران نامدار بی نشان رفتی
بیداری ام با جیغ مادر بود و فهمیدم
در راه عشقت سربلند و جاودان رفتی
...
اما دلم می سوزد از نیش زبانی که :
یک عده می گویند تو دنبال نان رفتی

خمینی شهر، شهر پیشگامی و پیش قدمی است
امام جمعه خمینی شهر به نقل از مقام معظم رهبری:
خمینی شهر، شهر پیشگامی و پیش قدمی است

سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان، زیارت اربعین، بدعهدی آمریکا از جمله نکات مهم خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی به دیدار اخیر مردم اصفهان و بعضی همشهریان خمینی شهری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تشکر می کنیم که معظم له ضمن تعریف و تمجید از اصفهان، خمینی شهر را نیز بی نصیب نگذاشت و گفت که خمینی شهر بیش از برخی استانها شهید داده و اخیراً کنگره 2300 شهید برگزار کرده است. وی خمینی شهر را شهر پیشگامی و پیش قدمی دانست.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: بخاطر همین ایثار و شهادتها خداوند این همه نعمت و در رأس آنها تشیع، امنیت و اقتدار را به ما عطا کرده است. همین اربعین که اینگونه احیا گردیده، به برکت انقلاب اسلامی و خون شهداست. چنین همایشی عظیم و بی نظیر در دنیا مورد توجه بقیه ا...الاعظم(عج) خواهد بود و زمینه ساز ظهور می باشد.
خطیب جمعه ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: این همه انسانهایی که می گویند «لبیک» وقتی برمی گردند باز هم کارهای قبلیشان را ادامه می دهند یا تغییر می کنند؟ لبیک یا حسین یعنی نماز اول وقت، یعنی نماز جمعه، یعنی خمس و زکات، یعنی کمک به دیگران، یعنی لبیک یا خامنه ای.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به جاماندگان از پیاده روی اربعین توصیه کرد: در این روز بروند انفرادی یا گروهی گوشه ای بنشینند و زیارت اربعین بخوانند و به آقا اباعبدا... الحسین(ع) وصل شوند که اگر وصل شدند ولو اینکه در کربلا نباشند، ارزشمند است ولی اگر در کربلا باشی و وصل نشوی، چه ارزشی دارد؟
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: آمریکا همچنان استکبارستیزی می کند و در روزهای اخیر چندین تحریم جدید علیه ایران اعمال کرد. پیش بینی مقام معظم رهبری درست بود که نباید به اینان اعتماد کرد چرا که بد قول و بدعهد هستند. برخی مردم این بصیرت را دارند. گلایه ما از برخی نخبه ها و به اصطلاح خواص است که همین بصیرت را هم ندارند.
امام جمعه شهرمان خطاب به مسؤولان کشور گفت: به نصیحتهای مقام معظم رهبری مخصوصاً اقتصاد مقاومتی توجه کنند. روحیه انقلابی گری و شهادت طلبی را باید همچنان در مردم زنده بماند. روحیه جهادی را باید احیا کنیم. اینست که می تواند دشمن را عقب براند وگرنه لبخند و کلمات عجیب و غریب مانند تعامل و اینها خودگول زنیست. خوشبین بودن به این یاغیهای سر گرده و پست و پلید که به هیچ ارزش و اخلاقیاتی پایبند نیستند، ساده نگرانه است.

صفحه 1 از 250